Atletul portughez a zburat ca Superman și a obținut o victorie spectaculoasă - Video

Autorul articolului: Ciprian Dumitrache |
Data actualizării: | Data publicării:
| Categorie: Sport

Sportivul portughez Joao Vitor Oliveira a decolat ca Superman și a obținut o victorie spectaculoasă.

Sportivul portughez Joao Vitor Oliveira a surprins lumea sportului.

Pe Twitter a apărut un videoclip cu cursa de 110 metri cu garduri de la Campionatele portugheze de atletism, care au avut loc la Leiria, iar Oliveira a dat dovadă de eroism cu mutarea sa.

Urmărește finalul cursei și victoria spectaculoasă a lui Vitor Oliveira.

Oliveira a vrut să câștige cursa cu orice preț, așa că a „zburat” la propriu peste linia de sosire exact ca Superman și a trecut primul linia de sosire, fără să se gândească la consecințe.

Rivalul său pentru primul loc a fost colegul său de națională Abdel Kader Isidro Larrinaga Hernandez, care se părea că este primul, înainte cu câțiva metri de linia de finish.

Dar apoi s-a întâmplat marea întorsătură. Oliveira s-a aruncat „în cap”, fără să se gândească la consecințe și la posibila accidentare, iar photo finish-ul a stabilit că mișcarea i-a reușit și a câștigat cursa.

Oliveira  a sărbătorit victoria cu timpul de 13.83, în timp ce Larrinaga a fost al doilea cu un timp de 13.86.